top of page

ANTALYA/KAŞ KAMPIEğer karavanınız ile kaş'a geliyorsanız çekin karavanı bir köşeye akşamada yatmaya gelin çünkü kaşta gündüz yapacağınız çok şey var. Biz karavan ile #kaşkamping i tercih ettik. Kamp hakkında bilgi verecek olursak;

çok büyük bir kamp alanı değil ama çok güzel organize olunmuş.

Öncelik ile eğer çadır kuracaksanız aracınızı kampın dışına bırakıyorsunuz kasalı elektrikli motor tüm malzemelerinizi alıyor daha önceden belirlediğiniz yere götürüyor.Yani kamp içerisinde araç bulunması yasak.Karavanınız ile geldiyseniz yandaki gibi bir şema yapmışlar ve önce gezerek yerinizi beğeniyorsunuz sonrasında belirlediğiniz yere karavanınızı çekiyorsunuz ve ardından aracınızı dışarıdaki otoparka koyuyorsunuz.


kampın içinde ufak bir resturant ve bar bulunmaktadır.hemen yandaki resimden görüldüğü gibi denize sıfır bir şekilde girebiliyorsunuz.Kampın tuvaletleri ve bulaşıkhanelerinin temizliğini biz çok beğendik.Merkeze yakın olmasıda bir başka avantaj.


KAPUTAŞ PLAJI:

Dediğim gibi kaş'ta konaklayacağınız yeri belirleyin ve kendinizi dışarı atın. Biz kampa yerleşir yerleşmez 16:00-17:00 civarı Kaş yolu üzerinde Bulunan #kaputaşplajına geldik.

geldiğimiz saati belirttim çünkü bilmeden en güzel saatte gelmişiz.Yer bulmak için sabah erkenden gelmeniz gerekiyor


#kaputaş plajının için şezlong kiralayabiliyorsunuz dinlenebileceğiniz güzel bir resturan mevcut.Deniz suyu olarak biz birazcık daha ege nin suyunu seviyoruz.ama temizliği berraklığı tartışılmazdı.Kaş'a geldiğinizde kaputaş plajı mutlaka gelmeniz gereken yerlerdendir.2.KEKOVA ADASI2. Günkü planımız kaş #kekovaadası oldu.Karavanımızı kampingde bırakıp tabi çekme karavanın en güzel yanıda bu,yola koyulduk.yaklaşıp 1.1.5 saat yolculuk ediyorsunuz çok virajlı bir yoldan kekovanın merkezine doğru iniyorsunuz.
Merkezde tekne turları mevcuttur.tabi bu tekne turuna binebilmeniz için sabah erken saatlerde birgün önceden programlamanız gerekiyor. Biz KEŞİF yapacaz ya :) merkezde hemen dar bir yol gördük ve o yola girdik.bozuk bir köy yolu hatta bazı yerlerde 3 tekerlek gittik diyebilirim :) Burası için eğer yüksek bir aracınız yoksa girmemenizi öneririm.

bizim birazda bu yola girmemizdeki sebep küçük bir bot ve motorumuz var.Kekova adasını kendi bot ve motorumuz ile gezmek istedik.Bot ufak olunca meğersem yol da uzun olunca denizin üstünde sanki leğen üzerinde giden bir çift gibiydik. :D

ama mükemmel bir maceraydı:)
Kekova m.ö zamanlarda yaşamın olduğu bir yer miş ve burada birçok kral mezarı bulunmaktadır.ancak burada denize giremiyorsunuz adayı baştan başa Gezen tekneler yoğun olduğu için böyle bir uygulama getirilmiş


Biz mola amaçlı adada durup bir etrafı genede gezdik.biraz ıssız olması dolayısı ile korkutucuydu :)döndükten sonra akşam üzeri merkezde bulunan bu antik tiyatroyuda ziyaret edip resimler çekildik.Zaten kaş'ta okadar eski tarih yaşamış ki heryerde kahverenkli bir tabela mevcuttu.
kaşın merkezi çok güzel insanlar çok sıcak ve yardımseverler.Merkezin içinde de tarihi yerler var. returanlar ışıl ışıl çok leziz görünüyorlar.


Ancak birtanesi varki efsane...

Bugune kadar bildiğiniz bütün tatları unutun buranın tatları ile tekrardan başlayın.

Gizem burayı gelmeden önce araştırıp bulmuştu. ve 22 temmuzda arayı rezervasyon yaptırmak istediğimizde 1 eylüle kadar dolu olduklarını söylediler.

tabiki ben çok fazla aldırış etmedim.istanbuldan kalkıp gitcem ve neredeyse 2 ay doılu bir resturant olcak imkansız dedim.Gizem yedek olarak gene ismin yazdırmış. ve mekana saat 8 gibi gittik ve malesef yer olmadığını söylediler.şaşırmıştım.ancak ekranda gizemin adı yazıyordu.meğersem gündüzden gizemi aramışlar.ancak kekova

turunda gizemin telefonuna su kaçtığından


bozulmuştu.biraz dolaşın biz sizi arayacağız dediler.bende inat edip bekledim ne var bukadar diye.ancak gördüm ki gerçekten değermiş böyle bir lezzet yok...!

böyle etrafa bakıp düşünüyorsunuz neden şurda boşluklar var oralara masa atmıyorsunuz.düşünmeklede kalmayıp sordum.ve verdikleri cevap benim için kalitenin en güzel örneğiydi. "Fazla masa atıp fazla kalabalık olursak fabrikasyona dönmek zorunda kalırız ve kalitemizden özdün vermek zoruda kalırız dediler"

Evet bu mekanın #zaika dır.yemekleri çok sevmiş gizem pozu :)3.LİMAN AĞZI
3.GÜN Programımızda Kaş merkezden kalkan tekneler ile liman ağzı mevkine gittik. burası çok güzel oluşmuş bir koy. ve 3 tane beach var.gün boyu denize girip beach te birşeyler yiyebilirsiniz hatta burda çok ufak butik oteller var burada kalabilirsiniz de.sanırım pahalıdır.yani eğlendik gezdik dedikten sonra burası yorgunluk atmak için sizin için güzel bir alternatif olacaktır.

şimdiden tüm kamp ve karavancı dostlarımıza iyi yolculuklar dileriz...
1.057 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page