top of page

MUĞLA/AKYAKA-AKBÜK KAMPIGelelim muğla/ula/akyaka ilçesine ...

Aslına bakarsanız en başta burayı kimseler bilmesin diye Blog yorumunu atlamayı en başta düşünmedik değil :)

ama amacımızın hep birlikte görelim bilelim olduğu için es geçmedik.Okadar güzel bir yer ki emin olun sizde aman buralar bilinmesin çok bilinirse kesin oteller kurulur kalabalıklaşır bu güzellik bozulur diye çok korkacaksınız.Burası Marmaris yolu üzerinde marmarise yaklaşık 25-30 km geride kalmaktadır.

Burası Tam anlamı ile dinlenme tatili...

kamping vs çok fazla yok burası için en iyi tercih #AKYAKAORMANKAMPI ...

İçeride çadır için daha fazla yer ayrılmış çünkü toprağa basan taraflar çok düz değil.

Çadırlar için buzdolabı kiralama imkanı vardır.Çam ağaçlarının enfes kokusunu her dakika hissedeceksiniz.Duşlar tuvaletler nasıl derseniz 10 üzerinden 7 diyebiliriz


Konum itibari ile denize sıfır değilsiniz ama sanki evinizin balkonundaymış gibi denizi yukarıdan keyifle izleyebiliyorsunuz.Kampın görevlileri genç arkadaşlar.bir sorun olduğu zaman yanınıza gelip ilgileniyorlar.İçeride ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz. bir market

bulunmaktadır.Kampın içinden denize merdiveblerden iniyorsunuz sahili olan bir deniz değil ama 3-4 tane farklı koylara iniş merdivenleri var.Merdivenlerin bazı yerleri oldukça doğa ile iç içe olmuştu. :)merdivenlerden indiniz beton üstünde hemen derinleşen deniz ile buluşuyorsunuz.

giderken yanınızda katlanır sandalye ve yiyeceklerinizi almanızı tavsiye ederiz.


Hani sizden önce biri denize girdimi sorarsınız ya "SU NASIL?" sizinde bize sorduğunuzu düşünererekten :) SU mükemmel...! suya baktığınız zaman sanki bir tekneden yağ sızmış gibi geliyor.Çok temiz su ama dibide gözükmüyor.Sonradan durumu fark ettik.Denizin altı kaynıyormuş.dibinden tatlı su çıkıyormuş.Suyun bu yüzden üst tarafı soğuk alt tarafı ise sıcaktı.


Denize girdiniz çıktınız yoruldunuz.Ozman kampa dönüş duşunuzu aldıktan sonra AZMAK NEHRİNDE yemek yemeye...

Evet akyakanın en güzel yeri AZMAK NEHRİ...!

Burada yemek için gündüzden mutlaka rezervasyon yaptırın. AZMAK Vira Vira resturantı tavsiye ederiz.Buz gibi nehrin yanında ördekler eşliğinde unutamayacağınız bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Eğer burası için 2 gün ayırdıysanız 2. günkü aktivitelere gelelim.Yaklaşık 40 dkkalık mesafedeki AKBÜK'e gitmenizi kesinlikle öneririz.Mükemel bir denizi var.Ancak halka açık büyük plaj yeri biraz kalabalıktı.Bu yüzden biz giderken yol üzerinde bulunan #kestanecafe yi keşfettik.gittiğimiz sene yeni açımış bir yerdi.Adından anlaşılacağı üzere kıyıda deniz kestaneleri vardı.Çoğunu temizlemişler ancak genede kalanlar vardı.Büyük ihtimalle artık yoktur.Deniz ayakkabısı satın alabilir yada yanınızda götürebilirsiniz.

Akbükten döndünüz ozaman hemen acele edin.Turlar bitmeden bir nehir turu mutlaka yapın.Nehir okadar temiz ki 15-20 metre derini suyun üzerinden dibini görebiliyorsunuz.Çok büyük balıklar nehrin içinde mevcut.Ancak nehirde balık tutmak yasak.Aslında tekne turlarınıda yasaklamaları lazım keşke sadece kano vs ile gezilebilse. Çünkü tekneler hem suyu kirletiyor hem gürültü kirliliği hemde suya girenler için büyük tehlike...
kıyıda bazı yerlerde suyun üzerindeki masalarda birşeyler yiyip içebilirsiniz ayrıca suyada girebilirsiniz.Ancak 10 dkkadan fazla kalabileceğinizi zannetmiyoruz.Çünkü su çok soğuk :)


Akyaka KİTESURF içinde mükemmel bir yerdir.Ancak eğitim 3 gün sürüyor ve çok önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.Kısacası AKYAKA bizim aşık olduğumuz ve bizim için herzaman özel kalacak bir yerdir.

sizlere iyi seyirler dileriz.

2.649 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


bottom of page