top of page

MUĞLA/FETHİYE KAMPI

Güncelleme tarihi: 26 Şub 2018Fethiyede yapabileceğiniz çok fazla aktivite var.Tabiki bunlardan önce güvenle konaklayacağımız yeri gitmeden önce yaptığımız araştırmalar doğrultusunda kamp yerimizi bulduk.#AKSAZLARORMANKAMPI . Aksazlar orman kampı fethiye için bizce en güzel tercih çünkü kampın ön tarafına lüx bakımlı ve güzel bir beach yapmışlar. sanırım anlaşma gereği

kampa gelenler bu beach in olanaklarından da faydalanabiliyorlar.Bu şekilde oluncada kampın 5 yıldızlı otelden bir farkı kalmıyor.Ancak deniz suyuna gelince su bulanık sıcak ve çamur gibi.. biz çok fazla beğenmedik.ancak kamp ağaçların altında mükemeldi.

ilk günümüzü kamp ve etrafında değerlendirdikten sonra keşiflere başladık.
1.KABAK KOYU
Kabak koyu manzarısı ile mükemmel bir koy.Ancak buraya ulaştığınızda aşağı koya inebilmek biraz problemli :/ birazcık Buranın belediyesine kızmak istiyorum.Çünkü kabak koyu ve çevresi sanki birilerine satılmış gibi.Buraya aracınız ile inmeniz yasak ama bu yasak belediye filan koymuyor.oranın halkı tepede kendi kendilerine otoparklar yapmış.Kendi kendilerine aşağı inen transit dolmuş hattı

kurmuş.bunların hiç biride resmi ve kontrollü bir şekilde değil.Neden araç ile inmek yasak? çünkü tehlikeli bir yolmuş. ozman transit aracı kullanan şöförler bilinçli eğitimlimi ? hayır..! adam yeni alkolunu içmiş buram buram kokuyor ve aşağı indiriyor.ben bunların hepsine karşı çıkıp aracım ile aşağı inmeye başladım.evet yol süper değil ama kötüde değil rahatlıkla arazi aracı yada yüksek araç ile inilebilir.ancak gittim gittim. ve yol üzerine otomatik kumanda ile açılan
kapı yapmışlar...! yani benim gibi inmek isteyen olursa inemesin.Devletin yolu nasıl otomatik kapı ile kapatılabilir anlamadım.arabamı o kapının orda bir yere çekip bu sefer yürüyerek inmeye başladık.baya bir yol indik(45 dkk 1 saat) ama çok güzel manzara ile karşılaştık.

çok çok değer mi derseniz erkek kafası ile yok değmez :) kız kafası ile ooo değmez mi ne çok resmimiz oldu :)

3.KELEBEKLER VADİSİ

Herkesin bi tepeye çıkıp yapmaya çalıştığı pozu bizde verelim dedik. Bizimkisi biraz daha az tehlikeli oldu gerçi :)

kelebekler vadisi hakkında çok fazla anlatıma gerek duymuyorum çünkü bir sürü yerde anlatımları mevcut.ancak kısaca bir bilgi vermek gerekirse buraya karadan hiç bir şekilde gidemiyorsunuz bazı dağcılar gidiyorlar ama biz gitttiğimiz sene
yasaklandı çünkü çok tehlikeli bir kişide hayatını kaybetmişti.bu yüzden tekne turları ile buraya gidebiliyorsunuz.içeride kamp yapabilirsiniz ancak çadır ile :) vadinin içini gezebilirsiniz.ben 2 tane kelebek gördüm :)))
4. KUMBURNU


Burası hiç programlamadan şansa bulduğumuz bir yer ama iyikide bulmuşuz.Hemen ölü denizin ilerisinde denize açılan ufacık bir yeri olan göl gibi bir yer.içerisinde teknelerin girmesi yasak deniz bisikleti ile gezebilirsiniz karşı kıyıları dolaşabilirsiniz durgun mükemmel bir su burdan çok zevk aldık.
biz gene minik kendi botumuz ile her yeri gezdik.ama sonrasında gene öğrendik ki motorlu ne varsa girmesi yasakmış.

bi seferlik yasak çiğneyerek keşif yapmış olduk. :)5-SAKLIKENT VADİSİBuraya sabah erkenden gelin çok güzel bir vadi...

kahvaltınızı mutlaka burda yapın buz gibi akan su ve etrafında kahvaltıcılar.

kanyonun içine girip yakşalık 2 km parkuru baştan sona gezebilirsiniz.bazı bölgelerde beyaz çamurlu su var faydalı olduğu söyleniyor.


Bu arada saklıkentin için de konaklama yapabileceğiniz bir karavan çadır kamping var. ve çeşitli su aktiviteleri biz su aktivitelerinden ufak botlar ile nehri bir boydan bir boya gezebileceğiniz aktiviteye katıldık çok güzeldi.bukadar aktiviteden sonra tekrar dan kampa geldik ve mutfağın başına ben geçtim. Karavanda yemek yapmak gerçekten çok zevkli.

şimdiden tüm doğa ve kamp seven dostlarımıza iyi yolculuklar dileriz...846 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page